خیلی از ماها خیلی وقتا با خودمون فکر میکنیم که من اینقدر زمان میذارم! اینقدر صبح تا شب کار و تلاش می‌کنم! پس چرا زندگیم تغییری نمی‌کنه؟ چرا من پولدار نمیشم؟

اکثر آدما فکر می‌کنند همین که من یه کار دارم و زمان و تلاش زیادی رو بهش اختصاص میدم، یعنی من باید پولدار شم. و به اصطلاح زندگیم بیوفته روی غلطک! بیاین ببینیم که چرا فقط با تلاش و زمان ما نمیتونیم به هدف یا نتیجه دلخواهمون برسیم؟

اولین چیزی که هست اینه از گذشته به ما گفتن تجارت زمان در برابر پول! یعنی زمان بده و پول بگیر! درصورتی که دیگه اینجوری نیست. و موارد و موضوعات زیاد و مختلفی توی این بحث دخیل هستند. مواردی مثل باور های ما، محیط زندگی، آدمای اطراف، شخصیت ما، هدف داشتن یا نداشتن، رفتار های ما و…

البته بگم که توی مسیر درست بودن هم یه موضوع خیلی مهمه. خیلیامون داریم توی زندگیمون با تلاش های بیهوده و زیاد در جا میزنیم. و از زمین و زمان هم گلایه میکنیم. در صورتی که میتونیم با پیدا کردن راه درست و مناسب، تلاش هوشمندانه و یکم چاشنی جسارت و خلاقیت به یکسری چیزایی که میخوایم برسیم.

لازمه بگم که همه اینا نیاز به یک معلم، مربی و راهنمای با دانش و با تجربه داره. کسی که بتونه توی هر شرایطی، چیزایی رو که بلده به ما یاد بده. کسی که بتونیم همیشه کنارمون حسش کنیم. مهم تر از همه این ها اینه که مربیمون راه بلد باشه. و بتونه راهِ درست رو، درست به ما نشون بده.