مشکل مالی چیست؟ مشکل مالی یعنی هزینه های زندگیت بیشتر از درآمدت باشه!

اگه بخوام دقیق تر بگم کل آدمای دنیا توی سه تا دسته هستن:

  1. کسایی که همیشه پول کم دارن؛ یعنی آخر ماه دیگه هیچ پولی واسشون نمی مونه.
  2. کسایی درآمد هاشون و هزینه هاشون برابره (مثل تحصیل کرده ها)
  3. یه سری اقلیت ها هم هستن که از درآمدشون یه مقدار اضافه میاد آخر ماه! (همون طور که گفتم خیلی کم هستن این افراد!)

خب بذارین یه آمار کوچک هم بهتون بدم. موسسه مالی بین المللی این آمار رو درروز 1399/1/11 منتشر کرده؛ “بدهی مردم جهان به بانک ها به حدود 47تریلیون دلار رسیده!!!

و از اونجایی که ما هم جزئی از مردم جهان هستیم طبق آخرین آمار بانک مرکزی که برمی گرده به آذرماه سال 98، بدهی مردم ایران به بانک ها به 1141 تریلیون تومان رسیده!!!

از مشکلات مالی رهایی پیدا کنید.

پس اگه توی دسته سوم هستین که خیلی وضعتون خوبه. اما اگه توی دسته اول هستین با استرس بالایی دارین زندگی می کنین که این خیلی خطرناکه. و البته دسته دومی ها که تمام تلاششون اینه که توی دسته اول نیوفتن…

حتما با خودتون میگین که خب این همه آماربد! چیکارش میشه کرد؟ اونم با این وضع بی پولی. اصلا نگران نباشید تمام تلاش ما اینه که با هم این خبرای بد رو حداقل برای خودمون و اطرافیانمون به خبرای خوب تبدیل کنیم.

یکی از بهترین کار ها هم نوشتنه! نوشتن همه خرج ها و هزینه ها و بررسی کردنشون. با این کار می تونید کاملا از خرج و دخلتون آگاه باشید تا از هزینه های غیری ضروری جلو گیری کنید.

پس حتما با ایمیلتون در خبر نامه ما عضو بشید و صفحه اینستاگرام ما رو هم دنبال کنید تا بتونیم با هم راه های ثروتمند شدن رو بشناسیم و بتونم توشون قدم بذاریم. در آخر حتما بهتون پیشنهاد میکنم مقاله ما با عنوان چرا پولدار نمی شویم و هوش مالی را مطالعه کنید.